Ciekawostki 1: Czy wszystkie produkcje anime powstają w Japonii?

Świat japońskich animacji jest szeroki i daje pełen wybór możliwości, Niezależnie do tego czy jesteś nowicjuszem czy prawdziwym weteranem w temacie, zawsze możesz dowiedzieć się czegoś nowego, dlatego przedstawiamy ci kilka interesujących ciekawostek.

„Akira” uznawany jest za jedno z najbardziej wpływowych anime, które kiedykolwiek powstało.

Akira była głównym pionierem podczas podbijania przez anime rynku zachodniego w 1998 roku.
Jego nieprzewidywalna historia uczyniła go całkowicie niezapomnianym. Odniesienia do tego anime możemy zaobserwować w takich klasykach jak Matrix.

Oszacowano, że 60% wszystkich produkcji powstaje w Japonii.

Dzisiaj anime jest zjawiskiem światowym pochłaniającym każdego dnia więcej widzów. Zapotrzebowanie na tę rozrywkę w kraju wschodzącego słońca jest tak wysokie, że ponad połowa światowej anime powstaje właśnie tam.

Oficjalna witryna Netflix – anime

Anime zawdzięcza wiele swojemu stylowi dzięki Disney.

Osamu Tezuka jest znanym twórcą anime, którego styl wpłynął na przyszłe pokolenia artystów. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że wielki pionier projektowania anime wzorował się na Disney. Tezuka przyznał się do dużego wpływu jaki wywarły na nim ówczesne filmy Disney’a, dotyczy to takich postaci jak Bambi i Myszka Miki.

Osamu zaprojektował swój własny projekt, Astro Boy, naśladujący styl rysowania Disney’a. W miarę czasu jak jego kreacje ewoluowały, przybierały „ładniejszy” styl, stając się anime, jaki znamy dzisiaj.

Comiket to największe wydarzenie anime na świecie.

Comiket to mający miejsce dwa razy w roku zjazd fanów anime w Tokio zainaugurowany czterdzieści cztery lata temu. W ostatnim roku zanotował gigantyczne 750.000 wizyt i wszyscy wiemy, że trend jest rosnący. Podczas wydarzenia możemy korzystać z obszernego targu przygotowanego przez organizatorów czy oglądać przedstawienia cosplay.

Poprzedni post Najlepsze sloty anime w kasynie online
Następny post Czym jest anime?