Jak głos nagrany w przestrzeni kosmicznej trafił do odcinka anime?

W Japonii zużywa się więcej papieru do produkcji mangi niż zużywane jest do produkcji papieru toaletowego.

Każdego miesiąca publikowane jest ponad 500 różnych rodzajów mangi. Wielu analityków zajmujących się tematem twierdzi, że medium to jest bardziej wpływowe niż japońska telewizja czy gazety. Manga odgrywa ważną rolę społeczną, silnie oddziałując na obywateli.

Tytuł „Space Brothers” prezentuje pierwszą w historii anime ścieżkę głosową nagraną w przestrzeni kosmicznej.

Space Brothers to anime o dwójce dzieci aspirujących do zostania astronautami. Anime wyróżnia się realistycznym podejściem do tematu kosmosu i posiada dużo edukacyjnego materiału będącego nie lada gratką dla osób interesujących się życiem poza naszą planetą.
Dosyć imponującym faktem jest 31 odcinek oferujący prawdziwe nagranie dialogu z przestrzeni kosmicznej. Astronauta Akihiko Hoshide użyczył swojego głosu podczas pobytu na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Hoshide przyznał, że nagranie w takim środowisko było dość trudne, ale postarał się jak tylko mógł.

Znaczenie słowa „Otaku” jest odbieranie bardzo niemiło w Japonii.

Istnieje wiele słów aby określić pasjonata kultury japońskiej, jednym z nich jest japońskie słowo „Otaku”. Ten rzeczownik możemy przetłumaczyć na angielskie słowo „geek”, jednakże jego znaczenie jest trochę bardziej złożone.
Słowo „Otaku” ma w języku japońskim bardzo negatywny wydźwięk. Odnosi się do kogoś, kto pozostaje w domu cały czas i nie ma życia towarzyskiego

Ciekawostki 1: Czy wszystkie produkcje anime powstają w Japonii?

Stworzenie postaci z anime „Shingeki no Kyojin” zostały zainspirowane przez pijanego człowieka.

Hajime Isayama pracował kiedyś w kafejce internetowej, kiedy poznał pewnego pijanego klienta, z którym odbył rozmowę. Doświadczenie to wpłynęło na niego tak bardzo, że zainspirowało go do stworzenia o nim mangi.
Według Isayama, klient pokazał mu, jak trudne może być komunikowanie się z kimś, mimo że jest tego samego gatunku – człowiekiem. To również uświadomiło mu, że najbardziej przerażającym zwierzęciem jest także człowiek.

Zostanie aktorem użyczającym głosu jest sposobem na życie w Japonii.

Zdolności poprawnej wymowy są znacznie ważniejsze niż w większości innych krajów. W Japonii istnieje 130 szkół uczących głosu. Firmy nadawcze i agencje talentów często mają swoje własne firmy zajmujące się głosem. Niektórzy aktorzy mają nawet szeroką rzeszę fanów.

Poprzedni post Szkoła w anime i prawdziwa japońska szkoła. Jakie są różnice?
Następny post Alternatywne serie anime jeśli kochasz Naruto

Jeden komentarz w temacie “Jak głos nagrany w przestrzeni kosmicznej trafił do odcinka anime?

Dodaj komentarz